Klatka schodowa to jedna z tych części domu, do której aranżacji przykładamy najmniejszą wagę. Wielu z nas uznaje, że jest to pomieszczenie wyłącznie użytkowe, więc ze względu na specyficzne przeznaczenie i fakt, że nie spędzamy na niej wiele czasu, nie musi być dobrze urządzone. Takie myślenie nie jest jednak słuszne, bo dla wielu gości jest ono pierwszym miejscem, które poznają wchodząc do naszego mieszkania. Warto więc zadbać o to, by odpowiednio się prezentowało i stało się prawdziwą wizytówką domu – pomogą nam w tym między innymi naklejki na schody.

  1. Obrazki i zdjęcia w ramkach – im więcej, tym lepiej
  2. Naklejki na schody – niebanalna dekoracja klatki schodowej
  3. Tynki dekoracyjne – olśniewający wygląd w niskiej cenie

Obrazki i zdjęcia w ramkach – im więcej, tym lepiej

Klatka schodowa często jest miejscem nieprzytulnym, a brak jakichkolwiek dekoracji i innych elementów wystroju sprawia, że wchodzenie i schodzenie po schodach bywa dla nas przeżyciem nieprzyjemnym. Taki stan rzeczy można jednak łatwo odmienić, wieszając ścianach małoformatowe reprodukcje obrazów, grafiki i zdjęcia oprawione w ładne ramki. Szczególnie dobrze sprawdzą się ramki wykonane z drewna lub tworzyw sztucznych imitujących ten materiał. Pamiętajmy, że im więcej obrazków zawiśnie na ścianach klatki schodowej, tym przytulniejsze wrażenie będzie robić to pomieszczenie.

Naklejki na schody – niebanalna dekoracja klatki schodowej

Kolejny pomysł na ożywienie klatki schodowej to kupno specjalnych naklejek naklejanych na podstopnicach. Są one w stanie ożywić wygląd klatki i nadać jej zupełnie nowy charakter. Ważne, by były one wykonane z wytrzymałego materiału, który wytrzyma intensywną eksploatację i trudne warunki panujące na klatce schodowej, która w wielu domach jest pomieszczeniem nieogrzewanym. Naklejki na schody dostępne są w wielu wzorach, zwykle imitujących ozdobne płytki ceramiczne, choć można kupić też modele nawiązujące do wyglądu fortepianowej klawiatury, starego drewna lub motywów industrialnych – te ostatnie szczególnie dobrze sprawdzą się mieszkaniach urządzonych w loftowym stylu.

Tynki dekoracyjne – olśniewający wygląd w niskiej cenie

Jeśli chodzi o aranżację klatki schodowej, spore możliwości dają też specjalne tynki dekoracyjne. Za ich pomocą możemy sprawić, że pomieszczenie to będzie wyglądało, jakby było wykończone za pomocą płyt marmurowych, z glinki weneckiej lub dekoracyjnej odmiany betonu. Wybór jest, jak widać, naprawdę szeroki, a każdy z nas znajdzie opcję, którą dopasuje do wystroju pozostałych części swojego domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj